Pewna wygrana Espanyolu

dodał: Adam Buciński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  02.03.2019 14:52

La Liga

Bez większych problemów w sobotnie popołudnie trzy punkty zgarnął zespół Espanyolu Barcelona. Ekipa z Katalonii pokonała bowiem drużynę Realu Valladolid w stosunku 3:1, pierwszego gola zdobywając już po niespełna siedemnastu sekundach gry.

Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Borja Iglesias, który mógł cieszyć się po upływie zaledwie kilku chwil od startowego gwizdka sędziego. Odebrał on bezbłędnie podaną piłkę w polu karnym gości, a następnie przepięknym strzałem pokonał bezradnego bramkarza. To był początek którego chyba nikt się nie spodziewał.

W 17. minucie Real Valladolid zdołał zdobyć gola wyrównującego. Tym razem na listę strzelców wpisał się Ruben Alcaraz, która oddał dobry strzał zza pola karanego i pokonał zaskoczonego bramkarza gospodarzy. Piłka przy tym uderzeniu wylądowała obok prawego słupka. Goście mogli wyjść nawet na prowadzenie, ale w doliczonym czasie gry do pierwszej połowy Sergio Guardiola zmarnował rzut karny.

Po zmianie stron zespołem znacznie przeważającym był już jednak Espanyol, który ponownie wyszedł na prowadzenie za sprawą Mario Hermoso. Dziewięć minut później było zaś już trzy do jednego, a na listę strzelców wpisał się Wu Lei. Losy tego meczu były już przesądzone.

Piłka jeszcze raz wpadła w tym meczu w światło bramki i ponowni na listę strzelców mógł wpisać się Borja Iglesias. Sędzia nie uznał jednak gola, gdyż zawodnik gospodarzy był na spalony. Na tym mecz się zakończył.

Espanyol Barcelona - Real Valladolid 3:1 (1:1)

1:0 Iglesias 1'
1:1 Alcaraz 17'
2:1 Hermoso 56'
3:1 Wu Lei 65'