Dwa gole na St. Mary’s Stadium

Jan Bednarek

Szóste ligowe zwycięstwo w tym sezonie odnotowała drużyna Southampton, która w środowy wieczór pokonała gości z Londynu. Fulham, pomimo kilku ciekawych okazji, okazał się zespołem gorszym od gospodarzy, a tym samym zaliczył czwartą porażkę z rzędu w rozgrywkach Premier League. Warto także dodać, że pełne 90. minut rozegrał Jan Bednarek.

Święci objęli prowadzenie w 23. minucie spotkania. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Oriol Romeu, który mocno uderzył zza pola karnego i po ziemi skierował piłkę do siatki. Wcześniej, przy wykonywaniu rzutu rożnego, piłka została wybita przez bramkarza gości, co poskutkowało tym, że w momencie strzału był sporo wysunięty od bramki, a przez to nie mógł z powodzeniem interweniować w tej sytuacji.

Zawodnicy Southampton podwoili swoją zdobycz po czterdziestu minutach gry. Tym razem na liście strzelców znalazł się James Ward-Prowse, który odbitą futbolówkę skierował skierował tuż obok rąk bezradnego bramkarza. Wcześniej swojego szczęścia próbował Nathan Redmond, ale jego strzał został zablokowany przez Sergio Rico. Pomimo dobrej interwencji hiszpańskiego golkipera piłka i tak znalazła się w ostatecznie za linią bramkową.

Niestety druga połowa tego spotkania okazała się znacznie gorsza od pierwszej i nie zobaczyliśmy w niej żadnych bramek. Do głosu częściej dochodziła drużyna z Londynu, ale ostatecznie piłkarze Fulham ani razu nie zdołali skierować piłki do siatki, a spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0. Trzy punkty pozostały więc na St. Mary’s Stadium.