Skromne zwycięstwo Obywateli, dobry mecz Fabiana

Łukasz Fabiański

Pomimo kapitalnej postawy Łukasza Fabiańskiego na Etihad Stadium, West Ham United przegrał na wyjeździe z Manchesterem City 0:1 (0:0). Decycującego o losach meczu gola zdobył Sergio Aguero, który wykorzystał rzut karny po faulu na Bernardo Silvie. Obywatele wciąż znajdują się tym samym tuż za plecami Liverpoolu.

Pięciu zmian po finale Pucharu Ligi dokonał w wyjściowej jedenastce opiekun Obywateli, Pep Guardiola – Laporte, Walker, Fernandinho, Sterling i Bernardo Silva zostali zastąpieni przez Zinchenkę, Kompany’ego, Gundogana, Sane i Mahreza. Taką samą liczbę korekt po wygranych derbach z Fulham zarządził Manuel Pellegrini – zamiast Cresswella, Zabalety, Snodgrassa, Noble’a i Hernandeza oglądaliśmy dziś Johnsona, Fredericksa, Nasriego, Obianga i Carrolla.

Od pierwszych minut sporą przewagę na murawie osiągnęli podopieczni Pepa Guardioli – już w piątej minucie bliski szczęścia był David Silva, który ostemplował słupek bramki strzeżonej przez Łukasza Fabiańskiego. W kolejnych minutach swoje okazje mieli jeszcze Aguero i Otamendi, ale reprezentant Polski schodził do szatni z czystym kontem.

Pięć minut po przerwie, niespodziewanie groźnie zrobiło się pod bramką Edersona – po podaniu Lanzini na wślizgu uderzał Carroll, ale Brazylijski bramkarz The Citizens zdołał sparować futbolówkę. W 60. minucie wynik otworzyli jednak gospodarze – arbiter dopatrzył się faulu Andersona na Bernardo Silvie, a jedenastkę na gola zamienił Sergio Aguero.

Cztery minuty później, niewiele zabrakło, by gospodarze prowadzili już 2:0 – płaski strzał Sterlinga doskonale wybronił Fabiański, a dobitkę Silvy zatrzymał ustawiony na linii bramkowej Fredericks. Obywatele poczuli krew i mocno nacisnęli gości, ale na przestrzeni kilkudziesięciu sekund, Fabiański wybronił próby Sterlinga, Aguero i Danilo.

Kiedy następne mecze?

Podopieczni Pepa Guardioli odnieśli tym samym czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu i wciąż tracą do liderującego Liverpoolu tylko jeden punkt. Już za kilka dni, aktualni mistrzowie Anglii zmierzą się z Bournemouth, podczas gdy Młoty rywalizować będą z Newcastle.

Manchester City – West Ham United 1:0 (0:0)

1:0 Aguero (k.) 60′

Fredericks, Antonio

Man City: Ederson – Zinchenko, Otamendi, Kompany, Danilo – D. Silva, Gundogan, De Bruyne – Sane (57′ B. Silva), Aguero (85′ Foden), Mahrez (55′ Sterling)

West Ham: Fabiański – Johnson (63′ Zabaleta), Ogbonna, Diop, Fredericks – Rice, Obiang – Anderson (77′ Diangana), Nasri (46′ Lanzini), Antonio – Carroll