Wyczekiwane zwycięstwo BVB

Mario Gotze

W drugim niedzielnym meczu 23. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund pokonała na własnym stadionie Bayer Leverkusen 3:2 (2:1) i przełamała serię trzech kolejnych ligowych remisów. Bramki dla gospodarzy strzelali Zagadou, Sancho i Gotze, a po drugiej stronie na listę strzelców wpisali się natomiast Volland i Tah.

Po bezbramkowym remisie w Norymberdze, w składzie BVB doszło do trzech zmian. Na ławce usiedli Wolf, Delaney i Philipp, a od pierwszych minut na boisko wybiegli Alcacer, Akanji i Hakimi. Peter Bosz, po remisie z Krasnodarem również dokonał trzech korekt – Wendell, Dragovic i Alario zostali zastąpieni przez Jedvaja, Baumartlingera i Svena Bendera.

W 23. minucie spotkania wynik mógł otworzyć Havertz, ale po potężnym strzale z woleja zza lini pola karnego, jego uderzenie minęło jednak słupek o kilka centymetrów. Gospodarze również szukali gola – Sancho znalazł sobie trochę miejsca w polu karnym, lecz jego strzał był za słaby i Hradecky obronił go bez problemu.

Mimo przewagi gości, pierwszą bramkę strzeliła Borussia – Sancho wykonał rzut rożny, a piłkę do bramki skierował niepilnowany Zagadou. Na odpowiedź Leverkusen nie trzeba było jednak długo czekać, albowiem już sześć minut później, mieliśmy ponownie remis za sprawą Kevina Vollanda. Zawodnik Aptekarzy oddał precyzyjny strzał zza pola karnego w prawy dolny róg bramki.

Dwie minuty później gospodarze znowu byli na prowadzeniu – Diallo dośrodkował piłkę z lewego skrzydła, a Jadon Sancho oddał piękny strzał z powietrza. Borussen podwyższyli prowadzenie w 60. minucie – Hakimi zacentrował piłkę z prawej strony boiska, futbolówka odbiła się od jednego z obrońców gości wprost pod nogi Mario Gotze, któremu nie pozostało nic innego, niż skierować ją do siatki.

Kwadrans przed końcem meczu bramkę kontaktową dla Aptekarzy zdobył Jonatan Tah – po dośrodkowaniu Brandta ze stałego fragmentu gry, defensor drużyny przyjezdnej pokonał Burkiego uderzeniem głową.

Kiedy następne mecze?

Podopiecznych Luciena Favre w następny piątek czeka wyjazd do Augsburga, a Aptekarze podejmą u siebie Freiburg. Dortmundczycy po serii remisów wreszczie sięgnęli po komplet punktów i zachowali trzy punkty przewagi nad rozpędzającym się Bayernem.

Dortmund – Leverkusen 3:2 (2:1)

1:0 Zagadou 31′
1:1 Volland 37′
2:1 Sancho 39′