LE: Arsenal gra dalej!

Sokratis Papastathopoulos

Arsenal stanął na wysokości zadania i pewnie 3:0 pokonał BATE Borysow w rewanżowym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europy. Tym samym Kanonierzy z nawiązką odrobili straty z pierwszej konfrontacji.

Pierwsze spotkanie na Białorusi zakończyło się niespodziewaną wygraną 1:0 BATE. Przed rewanżowym meczem faworytem do awansu nadal jednak pozostawał Arsenal.

Spotkanie na Emirates Stadium świetnie ułożyło się dla Kanonierów, którzy już w czwartej minucie objęli prowadzenie. Po płaskim dośrodkowaniu z prawej strony boiska, piłkę do bramki swojego zespołu niefortunnie skierował Zakhar Volkov.

Kilka minut przed przerwą podopieczni Unaia Emery’ego podwyższyli na 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Shkodran Mustafi, który uderzeniem głową wykorzystał dośrodkowanie Granita Xhaki.

Kwadrans po wznowieniu gry w drugiej połowie trzeciego gola dla Arsenalu zdobył Sokratis Papastathopoulos, który celnie główkował po centrze Xhaki z rzutu rożnego. Wynik 3:0 utrzymał się już do ostatniego gwizdka sędziego.

Arsenal FC – BATE Borysow 3:0 (2:0)

1:0 Volkov (sam.) 4′
2:0 Mustafi 39′
3:0 Papastathopoulos 60′

Pierwszy mecz: 0:1. Awans: Arsenal

Arsenal: Cech – Lichtsteiner, Mustafi, Koscielny (56′ Papastathopoulos), Monreal – Guendouzi (63′ Torreira), Xhaka – Mkhitaryan (78′ Denis Suarez), Özil, Iwobi – Aubameyang

BATE: Scerbicki – Rios, Volkov, Filipenko, Filipović – Simović, Drahun (64′ Berezkin) – Milić, Baga (58′ Hleb), Stasevic – Skavys (72′ Dubajic)