LM: Rollercoaster w Gelsenkirchen!

Raheem Sterling

Niesamowitym charakterem wykazali się dziś piłkarze Manchesteru City, którzy w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów pokonali na wyjeździe Schalke Gelsenkirchen 3:2. Pomimo ogromnej przewagi gości, do przerwy to gospodarze prowadzili 2:1, ale w końcowych minutach, podopieczni Pepa Guardioli zdołali odwrócić wynik. I to grając w dziesiątkę, po czerwonej kartce Otamendiego w 68. minucie.

Na cztery zmiany po remisie z Freiburgiem zdecydował się Domenico Tedesco – Mascarell, Matondo, Harit i Kutucu zostali zastąpieni przez Brumę, Caligiuriego, Bentaleba i Mendyla. Po sporych roszadach na pucharowy mecz z Newport, Pep Guardiola wrócił do wyjściowego garnituru – względem starcia z Chelsea doszło jednak do dwóch korekt, albowiem zamiast Zinchenki i Stonesa mogliśmy oglądać w akcji Otamendiego i Davida Silvę.

Od pierwszych minut zdecydowaną przewagę na murawie Veltins Arena osiągnęli goście, którą udokumentowali w 20. minucie gry – Fahrmann źle podał w kierunku Sane, z czego skrzętnie skorzystał David Silva. Hiszpan przejął futbolówkę i odegrał ją w polu karnym do Sergio Aguero, któremu nie pozostało nic innego, niż posłać ją do siatki.

Nikt nie przewidział jednak tego, co wydarzyło się w końcówce pierwszej odsłony – w 34. minucie, strzał Caligiuriego ręką zatrzymał Otamendi i pan Carlos Del Cerro po konsultacji z VAR-em, wskazał na jedenasty metr. Do stojącej futbolówki podszedł Bentaleb, który pewnym strzałem doprowadził do wyrównania.

Nie był to jednak koniec emocji w pierwszej części meczu, albowiem w ostatnich minutach regulaminowego czasu gry, totalnie wbrew przebiegowi boiskowych wydarzeń, na prowadzenie wyszło Schalke. Po centrze z rzutu rożnego, Sane został powalony w szesnastce przez Fernandinho i arbiter nie miał innego wyboru, niż podyktować drugi rzut karny dla gospodarzy, który, podobnie jak kilka minut wcześniej, został zamieniony na gola przez Bentaleba.

W drugiej połowie Obywatele mieli już większe problemy z przedostaniem się pod bramkę Fahrmanna – w 68. minucie, sytuacja mistrzów Anglii dodatkowo się pogorszyła, albowiem za faul na Burgstallerze, drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Otamendi.

Pomimo gry w dziesiątkę, piłkarze Manchesteru City pokazali jak walczyć do ostatniej minuty – pięć minut przed końcem, goście doprowadzili do wyrównania, po tym jak kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego z 25 metrów popisał się wprowadzony kilka minut wcześniej Leroy Sane.

Dla podopiecznych Pepa Guardioli bramkowy remis nie był jednak wystarczający i w 90. minucie, The Citizens przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę – po dalekim wykopie Edersona z futbolówką w pole karne zabrał się Sterling, który strzałem z ostrego kąta zapewnił City zwycięstwo.

Schalke Gelsenkirchen – Manchester City 2:3 (2:1)

0:1 Aguero 18′
1:1 Bentaleb (k.) 38′
2:1 Bentaleb (k.) 45′