Villarreal dał Sevilli lekcję futbolu

dodał: Adam Buciński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  17.02.2019 20:35

Andre Silva  |  fot. Grzegorz Wajda

Takiego wyniku nie mógł spodziewać się chyba nikt. Przedostatni zespół w tabeli, Villarreal, zdemolował bowiem na własnym stadionie hiszpańskiego kandydata do występu w Lidze Mistrzów, strzelając Sevilli aż trzy gole. Dzięki tej wygranej Żółta Łódź Podwodna zbliżyła się do wyjścia ze strefy spadkowej, a do Celty Vigo traci w tym momencie zaledwie jeden punkt.

Mecz nie zaczął się jednak zbyt dobrze dla gospodarzy. Dość napisać, że w 12. minucie żółtą kartką został ukarany Karl Toko Ekambi, zaś Villarreal cofnął się do defensywny i oczekiwał ataków gości. Sytuacja odmieniła się jednak od akcji, którą wykreował Santi Cazorla. Hiszpan perfekcyjnie dośrodkował z rzutu rożnego, a następnie Alvaro głową skierował futbolówkę do siatki. Niespodziewanie, mieliśmy już 1:0.

W 45. minucie gospodarze prowadzili już dwoma golami. Tym razem na listę strzelców wpisał się Karl Toko Ekambi, któremu piłkę świetnie wystawił Carlos Bacca. Kameruński piłkarz nie miał trudnego zadania, gdyż musiał tylko skierować piłkę do pustej bramki.

Po zmianie stron goście wykreowali kilka sytuacji bramkowych, a najbliżej zdobycia gola kontaktowego był Munir El Haddadi. Piłkarz wyskoczył do precyzyjnego dośrodkowania, ale jego strzał w ostatniej chwili wyłapał Sergio Asenjo, który popisał się bezbłędną obroną, za co został nagrodzony brawami przez kibiców zgromadzonych na Estadio de la Ceramica.

Znacznie bardziej skuteczni byli za to gospodarze, którzy w 86. minucie podwyższyli na trzy do zera. Tym razem fanów uszczęśliwił Alfonso, który popisał się doskonałym rajdem prawą stroną boiska, a następnie z dziecinną łatwością pokonał golkipera Sevilli. To był koniec tego meczu i marzeń gości na chociaż jeden punkt.

Następne spotkania

O kolejne punkty będzie Sevilli jeszcze trudniej, gdyż ich rywalem będzie Barcelona. Z kolei Villarreal uda się do Madrytu, gdzie będzie na nich czekał zespół Atletico.

Villarreal - Sevilla 3:0 (2:0)

1:0 Alvaro 20'
2:0 Ekambi 45'
3:0 Alfonso 86'