Fortuna zbiła Stuttgart, grał Kamiński

Marcin Kamiński

Na zakończenie 21. kolejki niemieckiej Bundesligi, Fortuna Dusseldorf pewnie pokonała VfB Stuttgart 3:0 (1:0). Bramki dla beniaminka zdobyli Karaman, Fink i Raman. 90 minut w barwach Fortuny rozegrał Marcin Kamiński, który obejrzał żółtą kartkę, a cały mecz na ławce spędził Dawid Kownacki.

Po wystawieniu sporej liczby rezerwowych w pucharowym meczu z Schalke, trener Funkel wrócił do jedenastki ligowej – po remisie z Hoffenheim doszło jednak do czterech zmian, albowiem zamiast Hoffmanna, Moralesa, Duckscha i Henningsa, mogliśmy obejrzeć Zimmera, Karamana, Lukebakio i co ucieszyło wszystkich polskich kibiców, Marcinaa Kamińskiego. Jednej korekty po remisie z Freiburgiem dokonał za to trener Weinzierl – miejsce Donisa zajął Didavi.

W pierwszej połowie lepiej na murawie Esprit Arena spisywali się gospodarze – w 24. minucie, po dograniu z prawego skrzydła, centymetrów zabrakło Lukebakio, by uprzedzić bramkarza Stuttgartu. Dziesięć minut później było już 1:0 – piłkę z lewej flanki dośrodkował Lukebakio, a celny strzał głową oddał Karaman.

Cztery minuty po zmianie stron, piłkarze beniaminka dołożyli drugiego gola – świetnie z obrońcami przed polem karnym poradził sobie Fink, który fantastycznym uderzeniem zza szesnastki pokonał Zielera.

Nie był to jednak koniec strzelania w Dusseldorfie – pięć minut przed końcem meczu, w sytuacji sam na sam z bramkarzem, sprytną podcinką popisał się Raman. Die Schwaben kończyli mecz w dziesiątkę – w doliczonym czasie gry, czerwoną kartkę obejrzał Gonzalez.

Kiedy następne mecze?

Fortuna odniosła tym samym siódme zwycięstwo w trwającej kampanii Bundesligi i ma już dziesięć punktów przewagi nad strefą barażowo-spadkową, natomiast Stuttgart, aktualnie 16. w tabeli, traci do bezpiecznego miejsca trzy punkty. Za tydzień, piłkarze z Dusseldorfu zmierzą się z Bayerem Leverkusen, a Stuttgart podejmie Lipsk.

Fortuna Dusseldorf – VfB Stuttgart 3:0 (1:0)

1:0 Karaman 34′