Bayer rozgromił Mainz

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

W pierwszym meczu 21. kolejki Bundesligi Bayer Leverkusen rozgromił na wyjeździe FSV Mainz 5:1. Bohaterem spotkania był Julian Brandt, który zdobył dwa gole i zaliczył dwie asysty. Aptekarze po tym zwycięstwie awansowali w tabeli na piąte miejsce.

Goście już w piątej minucie wyszli na prowadzenie, gdy po kontrze Karim Bellarabi dograł piłkę do Wendella, a ten otworzył wynik spotkania. Co prawda cztery minuty później po rzucie rożnym i odegraniu Aleksandra Hacka wyrównującego gola strzelił Robin Quaison, to zanim skończyła się pierwsza połowa, Bayer prowadził już 4:1.

Najpierw po dograniu Brandta drugą bramkę dla Aptekarzy strzelił Kai Havertz. W 30. minucie po podaniu Kevina Vollanda Brandt sam umieścił piłkę w siatce, a dwie minut przed przerwą ponownie zaliczył asystę, tym razem przy trafieniu Bellarabiego.

Brandt ustalił wynik tego meczu w 64. minucie, gdy po wymianie podać z Vollandem wykorzystał sytuację sam na sam z Florianem Müllerem.

FSV Mainz – Bayer Leverkusen 1:5 (1:4)

0:1 Wendell 5′
1:1 Quaison 9′
1:2 Havertz  20′
1:3 Brandt 30′
1:4 Bellarabi 43′
1:5 Brandt 64′