Pewna wygrana Chelsea, The Blues na piątkę

Eden Hazard

Zawodnicy Chelsea wygrali na swoim terenie z graczami Huddersfield 5:0. Po dwa gole zdobyli Higuain i Hazard. Jedno trafienie było zaś autorstwa Davida Luiza.

Co działo się w Londynie? W siódmej minucie przed szansą stanęli goście. Swojej sytuacji nie wykorzystał jednak Mooy.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 16. minucie. Wtedy to po raz pierwszy dla The Blues trafił Higuain. Kilka minut potem mogło być 2:0, ale nieco precyzji zabrakło Barkleyowi.

W 33. minucie na uderzenie zdecydował się David Luiz. Jego próba też nie była jednak odpowiednio dokładna.

Gospodarze przed przerwą podwyższyli. Z rzutu karnego nie pomylił się bowiem Hazard.

Piłkarze klubu z Londynu nie zamierzali jednak na tym poprzestawać. W 66. minucie kolejnego gola na swoim koncie zapisał Hazard.

Kilka minut później bramkarza Huddersfield pokonał także Higuain. Wynik meczu na 5:0 dla podopiecznych Sarriego ustalił natomiast, w 86. minucie, David Luiz.

Chelsea – Huddersfield 5:0 (2:0)

1:0 Higuain 16′
2:0 Hazard 45+1′ (k.)
3:0 Hazard 66′
4:0 Higuain 69′
5:0 David Luiz 86′