Carabao Cup: Chelsea w finale!

Eden Hazard

Chelsea będzie rywalem Manchesteru City w finale Carabao Cup (Puchar Ligi Angielskiej). W czwartek The Blues, po konkursie jedenastek okazali się lepsi od Tottenhamu Hotspur.

Po pierwszym spotkaniu bliżej awansu do finału był Tottenham, który przed własną publicznością na Wembley wygrał 1:0. Piłkarze Chelsea zapowiadali jednak walkę o odrobienie strat w rewanżu na Stamford Bridge.

The Blues przeważali od pierwszej minuty, a w 27. minucie objęli prowadzenie. Po rzucie rożnym piłka trafiła przed pole karne do N’Golo Kante, który mocnym uderzeniem zaskoczył bramkarza Kogutów.

Chelsea nie zamierzała na tym poprzestawać i w 38. minucie zdobyła drugiego gola. Tym razem po świetnej zespołowej akcji do siatki trafił Eden Hazard, który wykorzystał dogranie Azpiliceuty z prawej strony pola karnego. Tottenham przed przerwą nie potrafił w żaden sposób odpowiedzieć.

Pięć minut po przerwie Tottenham zdobył kontaktowego gola, wyrównując stan rywalizacji w dwumeczu. Po dośrodkowaniu Danny’ego Rose’a z lewego skrzydła, między dwóch obrońców Chelsea wcisnął się Fernando Llorente i strzałem z pięciu metrów pokonał Kepę.

Jak się później okazało, w regulaminowym czasie gry nie padła już ani jedna bramka. Zgodnie z regulaminem rozgrywek, o awansie do finału musiały zadecydować rzuty karne.

Jedenastki lepiej egzekwowali podopieczni Maurizio Sarriego i to oni awansowali do finału. Zadecydował o tym przestrzelony rzut karny Diera i obroniony przez Kepę strzał Lucasa.

Chelsea FC – Tottenham Hotspur 2:1 (2:0) k. 4:2