Skromne zwycięstwo Bordeaux

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

Siódme zwycięstwo w trwającej kampanii Ligue 1 odnieśli dziś piłkarze Girondins Bordeaux, którzy pokonali przed własną publicznością Dijon 1:0 (0:0). Zwycięskiego gola niespełna kwadrans przed końcem zdobył Cornelius. Goście od 34. minuty grali w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Amalfitano. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Igor Lewczuk.

Na cztery zmiany po zwycięstwie z Angers zdecydował się trener Bedouet – zamiast Palencii, Leragera, De Preville’a i Corneliusa pojawili się Sabaly, Plasil, Karamoh i Kamano. Jednego zawodnika po remisie z Montpellier wymienił za to trener Kombouare – Marie został zastąpiony przez Slitiego.

Na pierwsze warte odnotowania sytuacje trzeba było poczekać blisko pół godziny – w 28. minucie, strzał Tavaresa wybronił Costil, a cztery minuty później, uderzenie Karamoha z rzutu wolnego zatrzymał Allain. Akcja momentalnie przeniosła sie pod drugą bramkę, gdzie Costil po raz drugi zdołał powstrzymać Tavaresa.

Dziesięć minut przed przerwą, skomplikowała się sytuacja gości – groźnie zapowiadającą się kontrę Bordeaux szybko skasował Amalfitano. 29-latek nie zrobił tego jednak zgodnie z przepisami i powalił na ziemię Brianda, za co arbiter zdecydował się pokazać czerwony kartonik.

Żyrondyści próbowali szybko wykorzystać liczebną przewagę i w pierwszych minutach po zmianie stron, gospodarze mieli dwie dobre okazje na zdobycie gola – najpierw minimalnie pomylił się Kalu, a trzy minuty później, kolejną świetną interwencję zanotował Allain, który sparował silny strzał Brianda.

Podopieczni trenera Bedoueta dopięli swego w 77. minucie – Kalu dość łatwo poradził sobie z Yambere, po czym zagrał futbolówkę wzdłuż bramki, a z kilku metrów do siatki piłkę skierował Cornelius.

Kiedy następne mecze?

Bordeaux zanotowało dziś siódme zwycięstwo w sezonie, dzięki któremu awansowało na dziesiąte miejsce, natomiast Dijon pozostaje na barażowej, 18. lokacie. W następnej kolejce żyrondyści zmierzą się na wyjeździe ze Strasbourgiem, a Dijon zagra z Monaco.

Girondins Bordeaux – Dijon FCO 1:0 (0:0)

1:0 Cornelius 77′