REKLAMA
REKLAMA

Marchisio: To będzie rok Juventusu

dodał: Adam Buciński  |  źródło: Football Italia  |  15.01.2019 14:20
Marchisio: To będzie rok Juventusu

Claudio Marchisio  |  fot. Grzegorz Wajda

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Claudio Marchisio, który latem 2018 roku opuścił Juventus i przeniósł się do Petersburga, cały czas myśli o swojej byłej drużynie. W najnowszym wywiadzie zdradził, że głęboko wierzy w to, iż aktualny sezon może być tym historycznym dla Starej Damy, wypowiadając się m.in. o Lidze Mistrzów, a także o nadchodzącym Superpucharze Włoch.

- To zawsze świetnie uczucie, aby wygrać Superpuchar Włoch. W przeszłości Juventus kilka razy przegrywał w tych rozgrywkach, ale mam nadzieję, że tym razem uda im się przywieźć ten puchar do Turynu - powiedział Marchisio w rozmowie ze Sky Sport Italia.

- Jeśli Juventus chce wygrać to musi być skoncentrowany i zmotywowany. Myślę, że kilka razy nam tego zabrakło w ostatnich latach - dodał.

Claudio Marchisio z Juventusem doszedł do dwóch finałów Ligi Mistrzów, ale w obu przypadkach musiał wraz z kolegami z drużyny uznać wyższość przeciwnika. Włoski pomocnik uważa jednak, że ta zła seria musi się kiedyś skończyć i liczy, że będzie to właśnie w tym sezonie.

- Mam nadzieję, że Superpuchar to dopiero początek. Liczę, że ten rok będzie należał do Juventusu nie tylko we Włoszech, ale także w Lidze Mistrzów. Wygrana w Europie oznaczałaby zakończenie pewnego projektu i byłaby czymś szczególnym zwłaszcza dla tych, którzy są w tej drużynie od pierwszego Scudetto - zakończył.

Claudio Marchisio odniósł się w również w kilku słowach do problemu rasizmu, o którym było ostatnio głośno na włoskich stadionach.

- Rasizm to duży problem i dobrze rozumiem problemy zagranicznych graczy, którzy występują na włoskich boiskach. Radzę im jednak ignorować idiotów i na złość im grać jeszcze lepiej. Nie możemy dać takim ludziom dojść do głosu - zakończył.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco