Remis w Vigo

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  22.02.2020 22:22
Remisem 1:1 zakończyło się pierwsze spotkanie 34. kolejki La Liga. Walcząca o utrzymanie Celta Vigo nie uporała się z Athletikiem Bilbao i awansowała przynajmniej tymczasowo na siedemnastą lokatę w tabeli.

Piłkarze Celty wyszli na boisko wyraźnie sparaliżowani strachem. W mecz zdecydowanie lepiej weszli goście i to oni już na samym początku mogli znaleźć się na prowadzeniu. Po dośrodkowaniu Oscara de Marcosa w poprzeczkę trafił Mikel San Jose.

Wspomniany de Marcos sam ostatecznie dopiął swego, tuż przed przerwą zdobywając pierwszego w tym meczu gola. Baskowie nie poszli jednak za ciosem, zamiast tego dając się zepchnąć do defensywy.

Losy meczu mogłyby potoczyć się inaczej, gdyby w poprzeczkę nie trafił Ibai Gomez. Piłkarze Celty, którzy z większym animuszem zaatakowali w ostatnim kwadransie, dopięli swego w 84. minucie gry, gdy piłkę do siatki Athleticu skierował Iago Aspas.

Piątkowy remis oznacza, iż Celta przynajmniej na jakiś czas wydostała się ze strefy spadkowej. Gracze z Vigo z 31. punktami zajmują siedemnastą lokatę w tabeli.

Celta Vigo - Athletic Bilbao 1:1 (0:1)
0:1 De Marcos 43'