LM: Obrońca tytułu rozbity w Turynie! (video)

FC Nantes
Na zdjęciu: FC Nantes

Po bardzo dobrym widowisku Juventus FC pokonał Chelsea Londyn 3:0. Bramki dla zespołu Starej Damy zdobywali Fabio Quagliarella, Arturo Vidal i Sebastian Giovinco. Dzięki trzem punktom z tego spotkania turyński zespół jest już bardzo bliski awansu do 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Już w czwartej minucie Juventus musiał wręcz wyjść na prowadzenie. Po świetnej kombinacyjnej akcji na kilku metrach, piłka trafiła do Mirko Vucinicia, a ten wrzucił ją na drugi metr, gdzie wbić do bramki chciał ją Stephen Lichtsteiner, jednak Petr Cech zainterweniował na tyle szczęśliwie, że futbolówka odbiła się od słupka.

W odpowiedzi w ósmej minucie Oscar przeprowadził fenomenalny rajd przez około 50. metrów i zamiast strzelać na bramkę Gianluigiego Buffona i szukać trzeciego trafienia w swojej historii gier z bianconerimi, dograł do Edena Hazarda, a ten przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy.

Chwilę później po rzucie rożnym Claudio Marchisio sprawdził umiejętności golkipera angielskiej drużyny, a ten po raz kolejny stanął na wysokości zadania. Fabio Quagliarella również zatrudnił Cecha, ale ten spokojnie schwytał futbolówkę.

Wystaw noty zawodnikom Juventusu i Chelsea >>

Po raz kolejny bardzo dynamicznie w pole karne Starej Damy wdarł się Oscar, z którym defensorzy Juve kompletnie sobie nie radzili. Ofensywny piłkarz Chelsea uderzył na bramkę, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez trzech zawodników gospodarzy.

W 38 minucie w końcu mieliśmy otwarcie wyniku spotkania. Andrea Pirlo zdecydował się na uderzenie z dystansu, które najprawdopodobniej spokojnie obroniłby Cech, jednak lot piłki przeciął idealnie Fabio Quagliarella i ta wpadła do bramki.

Kilkadziesiąt sekund później mogło być już 2:0, kiedy to po dośrodkowaniu z boku boiska piłkarze Chelsea prawie wbili sobie piłkę do własnej siatki, jednak Cole wybił ją z linii. W kontrataku Juan Mata sam tylko wiedział jak nie pokonał w doskonałej okazji Buffona.

Tuż po wznowieniu gry Arturo Vidal mocno przymierzył z około 20 metrów i kropnął w światło bramki, jednakże Petr Cech pewnie schwytał piłkę w “koszyczek”. Chwilę później Mirko Vucinić znalazł się w polu karnym i przewrócił się, ale gwizdek sędziego milczał jak zaklęty.

W dalszej części gry Juventus cały czas prowadził grę. Fabio Quagliarella otrzymał piłkę z obrońcą na plecach i obrócił się, uderzając zbyt lekko i Cech schwytał piłkę. Nie minęła nawet minuta a Pirlo zatrudnił Cecha, który sparował futbolówkę na rzut rożny.

W 61 minucie Arturo Vidal podwyższył wynik spotkania na 2:0. Mirko Vucinić przewracając się dograł do Asamoaha, który wycofał piłkę na szesnasty metr. Tam pomocnik Juve uderzył na bramkę, piłka, odbijając się od jednego z obrońców gości, zmyliła Cecha i wpadła do siatki. W międzyczasie sytuacje sam na sam zepsuł Quagliarella.

W doliczonym czasie gry Juventus podwyższył na 3:0. Arturo Vidal wykorzystał szybkość Sebastiana Giovinco, a ten jak strzała wybiegł zza obrońców i uprzedził wychodzącego Petra Cecha.

Juventus FC – Chelsea Londyn 3:0 (1:0)
1:0 Quagliarella 38′