Rzeź niewiniątek w Bergamo

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  30.09.2012 17:05
Aż 5:1 wygrało Torino FC z Atalantą Bergamo na wyjeździe. Po pierwszej połowie beniaminek zaledwie remisował, jednak doskonały kwadrans Alessio Cerciego w drugiej odsłonie gry i jego trzy asysty dały turyńczykom bardzo przekonywujące zwycięstwo.

Dwa pierwsze kwadranse były niezmiernie wyrównane. Oba zespoły miały swoje okazje na wyjście na prowadzenie. Jednak to gospodarze otworzyli wynik meczu, kiedy to obudził się rewelacyjny w ubiegłym sezonie German Denis i pokonał bramkarza.

Nie trzeba było jednak długo czekać na odpowiedź turyńczyków. Giacomo Bonaventura zagrał piłkę ręką w polu karnym i arbiter nie miał wątpliwości wskazując na rzut karny. Do stałego fragmentu gry poszedł rutyniarz - Rolando Bianchi i nie zawiódł.

Tym samym do przerwy w Bergamo mieliśmy remis 1:1.

Tytułowa rzeź rozpoczęła się w 62 minucie kiedy to Alessio Cerci świetnie obsłużył Alessandro Gazziego i mieliśmy 2:1. Cztery minuty później znowu w roli asystującego Cerci, piłkę do siatki bez większych problemów wpakował zaś Alen Stevanović.

Hattrick asyst Cerci zaliczył w 73 minucie, kiedy to piękną i dokładną co do centymetra centrą znalazł w polu karnym dobrze ustawionego Danilo D'Ambrosio i ten głową nie dał najmniejszych szans bramkarzowi gospodarzy na skutecznę interwencję.

Trzy minuty później wynik na 5:1 ustalił Rolando Bianchi.

Atalanta Bergamo - FC Torino 1:5 (1:1)