REKLAMA
REKLAMA

Pearce: Becks? Nie czas na sentymenty

dodał: MW  |  źródło: BBC  |  03.07.2012 11:13
Stuart Pearce, który sprawuje funkcję selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Wielkiej Brytanii, tłumaczył się przed dziennikarzami, dlaczego nie zabierze na Igrzyska Olimpijskie w Londynie Davida Beckahama.

Były gwiazdor Realu Madryt i Manchesteru United liczył na to, że występ na IO będzie zwieńczeniem jego długiej i bogatej kariery. W ogłoszonej wczoraj 18-osobowej kadrze znalazło się jednak miejsce dla innych, znacznie młodszych zawodników.

Pearce wyjaśnił, że przy powołaniach kierował się tylko i wyłącznie względami piłkarskimi. - Największą rolę odgrywała tutaj forma. Nie sądzę, byście znaleźli szkoleniowca, który kieruje się sentymentami - powiedział.

- Nie mam sobie nic do zarzucenia. Podjąłem tę decyzję (o pominięciu Beckhama) bez żadnych wątpliwości. Kierowałem się tylko dobrem reprezentacji. Nie radzę doszukiwać się tu niczego innego - dodał Pearce.

W składzie Wielkiej Brytanii znalazło się trzynastu Anglików i pięciu Walijczyków. Pominięto graczy ze Szkocji oraz Irlandii Północnej.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 4 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

rem1rem | 04.07.2012 00:08

Tak Beckhama mi szkoda i jestem pewien że piłkarsko nie jest słabszy niż powołani

badbull | 03.07.2012 13:35

Szkoda. Beckham był twarzą kandydatury Londynu i byłoby dobrze, gdyby był też twarzą reprezentacji Wielkiej Brytanii (razem z Giggsem) już na samych Igrzyskach. Słaba forma? Nie sądzę, by grał aż tak beznadziejnie, a w jego przypadku jeden rzut wolny i ze dwa rzuty rożne mogą sprawić, że nie ma to znaczenia.

mack | 03.07.2012 12:22

To nie o to chodzi czy coś osiągną czy nie, ale po prostu to miejsce Beckhamowi się należało. Skoro jest Giggs i Bellamy to kolejny weteran też by się przydał. A przecież potrafi grać jeszcze na wysokim poziomie.  Czy Richards jest na prawdę aż tak potrzebny ?

Juve_4eveR | 03.07.2012 12:06

Mógł już go wziąć, w końcu i tak nic nie osiągną na IO.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy