Włosi w wielkim finale!

Radość Włochów po zdobyciu bramki w meczu z Niemca

Reprezentacja Włoch będzie rywalem Hiszpanii w niedzielnym finale Euro 2012 w Kijowie! Squadra Azzura w czwartkowym półfinale na Stadionie Narodowym w Warszawie pokonała 2:1 faworyzowanych Niemców i awansowała do wielkiego finału. Bohaterem spotkania okazał się Mario Balotelli, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

W pierwszym kwadransie gry inicjatywa należała do niemieckiego zespołu. Pierwszą okazję stworzyli sobie w piątej minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka trafiła pod nogi Hummelsa, którego strzał wspólnie zblokowali Pirlo i Buffon. W kolejnych minutach dwukrotnie niepewnie interweniował Buffon, który odbijał piłkę po zagraniach Boatenga i Kroosa.

Z minuty na minutę coraz lepiej radzili sobie Włosi. Sygnał do ataku dał w 17. minucie Montolivo, który celnie uderzał z dystansu, ale Neuer był na posterunku. Bramkarz reprezentacji Niemiec nie dał się również zaskoczyć kilkadziesiąt sekund później po strzale Cassano.

W 20. minucie Neuer musiał jednak wyciągać piłkę z siatki. Po świetnej akcji i dośrodkowaniu Cassano z lewej strony boiska, z pięciu metrów piłkę do siatki strzałem głową wpakował Balotelli. Niemcy próbowali odpowiedzieć siedem minut później, ale po strzale Özila sprzed pola karnego pewnie interweniował Buffon.

W 34. minucie Włosi stanęli przed szansą na zdobycie drugiego gola, ale zmarnował ją Montolivo, który zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został powstrzymany przez obrońców. Po chwili Buffona strzałem z woleja zza pola karnego sprawdził Khedira, ale wynik nie ulegał zmianie.

w 36. minucie Włosi po raz kolejny zaskoczyli defensywę niemieckiej drużyny. Po długim podaniu piłka trafiła do Balotellego, który miał przed sobą tylko Neuera i potężnym uderzeniem z szesnastu metrów nie dał mu szans. W końcówce pierwszej połowy Niemcy nie potrafili już w żaden sposób odpowiedzieć.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Niemców. Strzelać próbował między innymi wprowadzony po przerwie Reus, ale Buffon był na posterunku. W 60. minucie szansę na skompletowanie hattricka miał Balotelli, ale tym razem uderzył tuż obok słupka.

Dwie minuty później bliski wpisania się na listę strzelców był Reus, który bardzo dobrze uderzył z rzutu wolnego, ale Buffon sparował piłkę na poprzeczkę. W 67. minucie było groźnie pod niemiecką bramką. Tym razem tuż obok słupka uderzył Marchisio. Pomocnik włoskiej drużyny miał również okazję w 75. minucie, ale po ograniu Badstubera, ponownie uderzył obok bramki.

Niemcy walczyli do samego końca. W doliczonym czasie gry wywalczyli rzut karny po zagraniu ręką Balzarettiego. Jedenastkę pewnym uderzeniem wykorzystał Özil. Było to jednak wszystko, na co było ich stać w tym spotkaniu.

RELACJA MINUTA PO MINUCIE

Zapraszamy do udziału w konkursie! Do wygrania trzy zestawy piłkarzyków stołowych! Zapraszamy!

Koniec meczu

90+2 min2:1! Ozil trafia z jedenastu metrów.

90+1 min – Rzut karny dla niemieckiej drużyny za zagranie ręką Balzarettiego.

90 min – Teraz z kilkunastu metrów uderzał Ozil, ale obok bramki.

90 min – Hummels uderzał z kilku metrów, ale ponownie na posterunku Buffon!

89 min – Żółta kartka dla Thiago Motty.

87 min – Niemcy nie rezygnują, ale niewiele im wychodzi.

84 min – Żółta kartka dla De Rossiego.

82 min – Di Natale miał przed sobą tylko Neuera, ale trafił w boczną siatkę.

80 min – Kroos dopadł do piłki na czternastym metrze, ale uderzył bardzo niecelnie.

75 min – Włosi mogli definitywnie rozstrzygnąć losy rywalizacji. Marchisio świetnie ograł w polu karnym Badstubera, a następnie uderzył tuż obok dalszego słupka.

71 min – Ostatnia zmiana w niemieckim zespole. Muller za Boatenga.

70 min – Ostatnia zmiana we włoskiej drużynie. Di Natale za Balotellego.

67 min – Bardzo dobra okazja Włochów. Diamanti w tempo zagrał do Marchisio, który mocno uderzył, ale tuż obok słupka.

64 min – Kolejna zmiana we włoskiej drużynie. Thiago Motta za Montolivo.

62 min – Bardzo dobre uderzenie Reusa z rzutu wolnego i kolejna doskonała interwencja Buffona, który sparował strzał na poprzeczkę.

61 min – Żółta kartka dla Bonucciego.

60 min – Balotelii wpadł w pole karne i mocno uderzył w kierunku dalszego rogu. Piłka minęła bramkę.

57 min – Pierwsza zmiana we włoskim zespole. Cassano zastąpiony przez Diamantiego.

55 min – Niemcy walczą o odrobienie strat. Tym razem w ostatniej chwili powstrzymany został Khedira.

48 min – Już pierwsza próba Reusa, ale trafia prosto w Buffona.

46 min – Druga połowa rozpoczęta. Dwie zmiany w niemieckim zespole. Reus za Podolskiego i Klose za Gomeza.

Koniec I połowy

37 min – Balotelli ukarany żółtą kartką za zdjęcie koszulki po zdobyciu bramki.

36 min2:0 dla Włochów! Długie podanie na wolne pole, do piłki dopadł Balotelli i potężnym strzałem z kilkunastu metrów nie dał szans Neuerowi!

35 min – Bardzo dobre uderzenie Khediry z woleja z dystansu i świetna interwencja Buffona.

34 min – Świetna okazja dla Włochów. Po podaniu Cassano, Montolivo był sam z piłką w polu karnym, ale zwlekał z oddaniem strzału i został powstrzymany przez rywali.

34 min – Balzaretti w ostatniej chwili ubiegł Podolskiego po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

27 min – Gomez odegrał piłkę przed polem karnym do Özila, który płasko uderzył, ale nie zdołał zaskoczyć Buffona.

26 min – Niemcy nie potrafią w żaden sposób odpowiedzieć. Włosi kontrolują wydarzenia na boisku.

20 minGoool dla Włochów! Cassano świetnie ograł dwóch rywali z lewej strony boiska, a następnie świetnie dośrodkował na głową Balotellego, który z pięciu metrów nie dał szans Neuerowi.

18 min – Zaskakujący strzał Cassano z dystansu i kolejna bardzo dobra interwencja niemieckiego bramkarza.

17 min – Montolivo mocno uderzył z około 20 metrów, ale na Neuer pewnie interweniował.

13 min – Mocne uderzenie Kroosa zza pola karnego i Buffon z trudem interweniuje.

12 min – Boateng płasko dośrodkował w pole karne i niewiele brakowało, a po nieporozumieniu Buffona z jednym z obrońców piłka wylądowałaby w siatce.

9 min – Pirlo zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale został zablokowany przez Badstubera.

5 min – Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła pod nogi Hummelsa, który od razu uderzył, ale Buffon i Pirlo skutecznie interweniowali.

4 min – Pierwsza akcja Włochów. Prostopadłe podanie Marchisio do Balotellego, ale najszybciej do piłki dopadł Neuer.

1 min – Włosi rozpoczęli spotkanie.

Niemcy – Włochy 1:2 (0:2)
0:1 Balotelli 20′
0:2 Balotelli 36′
1:2 Ozil 90+2′

Włochy – Balotelli 37′, Bonucci 61′, De Rossi 84′, Thiago Motta 89′

Niemcy: Neuer – Boateng (71′ Muller), Hummels, Badstuber, Lahm – Schweinsteiger, Khedira – Kroos, Ozil, Podolski (46′ Reus) – Gomez (46′ Klose)

Włochy: Buffon – Balzaretti, Barzagli, Bonucci, Chiellini – Pirlo – Marchisio, Montolivo (64′ Thiago Motta), De Rossi – Balotelli (70′ Di Natale), Cassano (57′ Diamanti)

sędzia: Stephane Lannoy (Francja)