Towarzysko: Rosjanie rozbili Włochów

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: goal.pl  |  22.02.2020 22:22
W bardzo dobrych humorach do Euro 2012 przystępować będą grupowi rywale Polski - reprezentanci Rosji. Odmienne nastroje z pewnością będą panować we włoskiej ekipie. W rozegranym w piątek w Zurychu towarzyskim spotkaniu, Rosjanie wysoko 3:0 pokonali reprezentację Włoch.

Spotkanie rozpoczęło się od dwóch groźnych ataków włoskiego zespołu. Najpierw w dobrej sytuacji przestrzelił De Rossi, a kilka chwil później groźnie uderzał Balotelli, ale bardzo dobrze interweniował Małafiejew. Rosjanie odpowiedzieli w dziewiątej minucie. Wówczas bliski wpisania się na listę strzelców był Kierżakow. Futbolówka po jego uderzeniu trafiła jednak w słupek.

W kolejnych minutach lepsze wrażenie sprawiali podopieczni Cesare Prandelliego, ale niewiele z tego wynikało. Rosjanie skutecznie się bronili. Z czasem starali się przejąć inicjatywę i kilkakrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Gianluigiego Buffona.

W 29. minucie, po dobrym podaniu Arszawina, nie popisał się Kierżakow, który w dogodnej sytuacji uderzył bardzo niecelnie. Dwie minuty później tuż obok słupka uderzał Żyrianow. W 38. minucie piłka wylądowała w bramce Rosjan po strzale Balotellego, ale gol nie został uznany, bowiem napastnik reprezentacji Włoch był na spalonym. Ostatecznie w pierwszej połowie kibice nie doczekali się bramek.

Początek drugiej odsłony ponownie należał do włoskiego zespołu. Cztery minuty po wznowieniu gry, na listę strzelców mógł wpisać się Balotelli, ale po precyzyjnym dośrodkowaniu z lewego skrzydła, główkował nad poprzeczką. Trzy minuty później sytuacji sam na sam z Akinfiejewem nie wykorzystał natomiast Marchisio.

Tymczasem w 60. minucie Rosjanie zaskoczyli defensywę rywali i objęli prowadzenie. Po zagraniu Szirokowa, piłkę na środku pola karnego opanował Kierżakow, a następnie mocnym strzałem nie dał szans De Sanctisowi.

Włosi nie potrafili odpowiedzieć, a kwadrans później było już 2:0. W wyniku nieporozumienia z Maggio, bramkarz włoskiego zespołu wybił piłkę prosto pod nogi Szirokowa, który nie miał problemów z umieszczenim jej w pustej bramce z kilkunastu metrów.

Nie była to ostatnia bramka dla rosyjskiego zespołu w tym spotkaniu. W 89. minucie, kolejny błąd włoskiej defensywy po podaniu Kokorina wykorzystał Szirokow, który z najbliższej odległości trafił do siatki głową.

Rozmiary porażki próbował zmniejszyć jeszcze Balotelli, ale po jego mocnym uderzeniu zza pola karnego świetnie interweniował Akinfiejew. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

Rosja - Włochy 3:0 (0:0)
1:0 Kierżakow 60'
2:0 Szirokow 75'
3:0 Szirokow 89'