Kapitalny gol w cieniu sensacji. Ogromny ścisk w czołówce [WIDEO]

Ruch Chorzów doznał sensacyjnej porażki w Fortuna 1. Liga. Sposób na wicelidera tabeli znalazła Resovia Rzeszów, która wygrała w Gliwicach 3:1.

Ruch - Resovia
PressFocus Na zdjęciu: Ruch - Resovia
  • Ruch doznał sensacyjnej porażki z outsiderem tabeli
  • W Gliwicach 3:1 wygrała Resovia
  • Wynik ten cieszy rywali chorzowskiej drużyny

Outsider znalazł sposób na wicelidera

Ruch rozpoczął sobotni mecz z Resovią od mocnego uderzenia i to dosłownie. Chorzowian na prowadzenie w drugiej minucie wyprowadził Maciej Sadlok, który popisał się kapitalnym trafieniem po rzucie wolnym.

Resovia nie przejęła się wynikiem i słusznie, bo przed upływem kwadransa meczu, doprowadziła do wyniku 1:1. Autorem bramki był Radosław Bąk.

Resovia nie spoczęła na laurach i strzelała kolejne gole. W roli głównej wystąpił Radosław Mróz, który trafił dwukrotnie w odstępnie czterech minut (62’, 66’). Resovia pokonała Ruch 3:1 i awansowała z piętnastego na jedenaste miejsce. Ruch pozostał wiceliderem, ale ma tylko dwa oczka mniej, niż Wisła i Puszcza. Strata do pierwszej ŁKS-u to zaś już sześć punktów.