Arka coraz odważniej zaczyna pukać do drzwi Ekstraklasy [WIDEO]

Arka Gdynia udanie zaczęła 22. kolejkę Fortuny 1 Ligi, pokonując pewnie Resovię (4:0). Drużyna Hermesa dzięki piątkowej wygranej zmniejszyła dystans do czołówki tabeli.

Arka Gdynia - Resovia
  • Arka Gdynia potwierdziła świetną dyspozycję w piatkowy wieczór
  • Podopieczni Hermesa nie dali żadnych szans Resovii, która doznała dziewiątej porażki w sezonie
  • Jednym z bohaterów Arkowców został Karol Czubak, który okrasił występ dubletem

Arka lepszy od Resovii

Arka Gdynia w roli zdecydowanego faworyta przystępowała do swojego piątkowego spotkania. Resovia mimo wszystko liczyła, że może pokrzyżować plany jednemu z pretendentów do awansu.

Losy rywalizacji zostały rozstrzygnięte praktycznie przed przerwą. Arkowcy dali radę wypracować sobie solidną przewagę, która nie podlegała żadnej dyskusji. Wynik spotkania już w piątej minucie otworzył Luan Capanni, wykorzystując rzut karny.

Tymczasem w ostatnim kwadransie rywalizacji prowadzenie gdynian podwyższyli Karol Czubak i Kacper Skóra. Pierwszy popisał się świetnym strzałem głową. Z kolei pomocnik gdynian wykorzystał ospałość defensywy rywali i rzeszowianie opuszczali boisko na przerwę z bagażem trzech goli.

Tymczasem w drugiej odsłonie swoje piętnaste trafienie w sezonie zaliczył Czubak. Napastnik Arki popisał się efektowną podcinką i gdynianie wygrali spotkanie 4:0. Godne uwagi jest to, że team z Gdyni może pochwalić się jedną z najlepszych ofensyw w lidze.

W następnej kolejce Arka także zagra u siebie, mierząc się z Górnikiem Łęczna. Z kolei rzeszowian czeka batalia z Odrą Opole, która może mieć ogromne znaczenia dla układu tabeli w dolnych regionach.