ŁKS nie wykorzystał szansy, Tuszyński bohaterem Chojniczanki

Chojniczanka Chojnice - ŁKS Łódź
PressFocus Na zdjęciu: Chojniczanka Chojnice - ŁKS Łódź

Chojniczanka Chojnice pokonała w meczu 8. kolejki Fortuna 1 Ligi zespół ŁKS-u Łódź 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył w 42. minucie meczu Patryk Tuszyński.

• Tuszyński strzelcem jedynego gola
  • Chojniczanka odskoczyła od strefy spadkowej
  • ŁKS nie wykorzystał szansy, aby zostać liderem 1 Ligi

Tuszyński zapewnił Chojniczance trzy punkty

ŁKS Łódź był zdecydowany faworytem sobotniego pojedynku z Chojniczanką. Zespół z Łodzi dzięki zwycięstwu mógł awansować na fotel lidera wyprzedzając Wisłę Kraków.

Zgodnie z przewidywaniami to goście byli stroną dominującą w tym pojedynku. ŁKS przeważał w każdym elemencie gry, jednak był bardzo nieskuteczny. Gościom brakowało dobrego wykończenia własnych ataków, co poskutkowało jedynie dwoma celnymi strzałami w pierwszej części gry.

Jak się okazało to i tak o jeden więcej niż oddali gracze Chojniczanki, jednak gospodarze popisali się stuprocentową skutecznością. W 42. minucie prowadzenie Chojniczance dał Patryk Tuszyński.

W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił. Dalej przeważał ŁKS, który jednak miał dużo większe problemy z skonstruowaniem okazji podbramkowych. Gospodarze mając dobry rezultat rzadko kwapili się z wychodzeniem do ataku, co znacznie odbiło się na jakości widowiska, które delikatnie mówiąc, bardzo emocjonujące nie było.

W końcowych minutach na boisku zrobiło się nieco goręcej, jednak za sprawą nieco mniej sportowych aspektów. ŁKS na własne życzenie utrudnił sobie końcówkę spotkania za sprawą Pirulo, który w ciągu dwóch minut obejrzał dwie żółte kartki i musiał opuścić plac gry.

Goście grając ze stratą jednego zawodnika nie zdołali już doprowadzić do wyrównania. ŁKS nie wykorzystał szansy, aby wskoczyć na fotel lidera. Chojniczanka dzięki trzem punktom nieco oddaliła się od strefy spadkowej.