Strzelcy
-
19'|Lukas Podolski -
24'|Lukas Podolski (karny) -
56'|Sławomir Peszko
Kartki
-
45'|Mato Jajalo
40'|Jan-Ingwer Callsen-Bracker -
48'|Axel Bellinghausen -
76'|Torsten Oehrl
Skład
- 1|Michael Rensing 1|Simon Jentzsch
- 2|Miso Brecko 4|Dominik Reinhardt
- 2|Ammar Jemal 35|Uwe Möhrle 6'|

- 17|Henrique Sereno 15|Sebastian Langkamp
- 4|Christian Eichner 7|Hajime Hosogai
- 13|Martin Lanig 66'|
18|Jan-Ingwer Callsen-Bracker - 5|Sascha Riether 26|Lorenzo Davids
- 27|Christian Clemens 66'|
24|Daniel Brinkmann 64'|
- 19|Mato Jajalo 73'|
10|Daniel Baier - 15|Sławomir Peszko 8|Axel Bellinghausen
- 10|Lukas Podolski 33|Sascha Mölders
- 0|Adam Matuszczyk 66'|
3|Gibril Sankoh 6'|
46'|
- 28|Odise Roshi 66'|
28|Akaki Gogia 46'|
- 6|Kevin Pezzoni 73'|
9|Torsten Oehrl 64'|
Pozostałe informacje
- SędziaPeter Gagelmann
- Widzowie45 000
Relacja
Wysoka wygrana Koeln, gol Peszki dodał: maaarcin | źródło: fussball.pl | 30.10.2011 17:23
Sławomir Peszko | fot. ASInfo
Dla obu drużyn było to bardzo ważne spotkanie. Gospodarze chcieli się zrehabilitować za ostatnią wysoką porażkę z Borussią Dortmund. Augsburg z kolei liczył na wywiezienie przynajmniej jednego punktu.
Mecz bardzo dobrze ułożył się dla podopiecznych Stale Solbakkena, którzy wyszli na prowadzenie w 19. minucie. Wówczas defensywie beniaminka dał o sobie znać Lukas Podolski, który zdobył swojego siódmego gola w tym sezonie.
Niespełna pięć minut później napastnik FC Koeln po raz drugi umieścił piłkę w bramce rywali. Tym razem uczynił to z rzutu karnego, który został podyktowany za faul Hosogaia na Clemensie. Do końca pierwszej połowy gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku i wynik nie uległ już zmianie.
W 56. minucie padła trzecia bramka dla gospodarzy. Swojego pierwszego gola na boiskach Bundesligi zdobył pomocnik reprezentacji Polski Sławomir Peszko, który wybiegł na boisko od pierwszej minuty. Od 66. minuty szansę gry otrzymał także Adam Matuszczyk.
Od 76. minuty Augsburg musiał grać w dziesiątkę. Czerwoną kartką ukarany został wówczas Oehrl. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.
FC Koeln - FC Augsburg 3:0 (2:0)
1:0 Podolski 19'
2:0 Podolski (k) 24'
3:0 Peszko 56'
Pełna statystyka meczu
Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:
Komentarze | 2 komentarze
Joker | 31.10.2011 01:10
Ale dobrze, że weszli, bo naszym piłkarzom się wiedzie z tym rywalem:) Lewandowski hat-trrick, Kuba asysta, a Peszko premierowy gol i asysta:)
SGE1899 | 30.10.2011 20:50
Augsburg weszedł do Bundesligi tylko po to żeby spaść. Nie wierzę że się utrzymają
Goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy









