LM: Bez niespodzianki w Turcji, Kean bohaterem PSG

Moise Kean

Paris Saint-Germain wywiązało się z roli faworyta w meczu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, mierząc swoje siły z Istanbul BB. Ekipa ze stolicy Francji pokonała 2:0 (0:0) team znad Bosforu. Gospodarze, chociaż rzucili wyzwanie swoim rywalom, to piłka nożna premiowała ostatecznie zespół, który pod względem indywidualności, był lepszy.

Paris Saint-Germain tydzień temu przegrała na swoim stadionie z Manchesterem United w elitarnych rozgrywkach. Co prawda w Ligue 1 ostatnio mistrzowie Francji pokonali pewnie Dijon FCO, ale prawdziwym testem dla podopiecznych Thomasa Tuchela miało być starcie na Basakşehir Fatih Terim Stadyumu, gdzie gospodarze środowej potyczki ostatnio rozbili 5:1 Antalyaspor.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji, co prawda goli, zabrakło, ale o nudzie mowy być nie mogło. Obie ekipy w pierwszej części spotkania szukały okazji do zdobycia bramki. Bliski szczęścia był przede wszystkim Edin Visca, ale ostatecznie zabrakło mu centymetrów, aby cieszyć się z gola.

Po zmianie stron woreczek z bramkami został rozwiązany. Pierwszy gol padł w 65. minucie, gdy Moise Kean umieścił futbolówkę w bramce rywali po uderzeniu głową. Asystę przy trafieniu włoskiego napastnika zaliczył po centrze z rzutu rożnego Kylian Mbappe.

Tymczasem w 79. minucie Kean skompletował dublet, wykorzystując pod raz drugi podanie od Francuza Mbappe. Tym razem Włoch po przyjęciu piłki ustawił sobie ją na lewą nogę, oddając strzał z półobrotu. Ostatecznie do końca zawodów wynik nie uległ zmianie, więc ekipa z Ligue 1 wygrała 2:0, chociaż gospodarze długo dotrzymywali kroku swoim rywalom.