Sensacja w Lizbonie, Lyon w półfinale!

Kevin De Bruyne

Olympique Lyon pokonuje Manchester City 3:1 w meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów. Dla Francuzów jest to pierwsza wygrana w historii z Obywatelami. Bohaterem meczu okazał się wpuszczony w 75. minucie Dembele, który ustrzelił dublet i zagwarantował swojej drużynie awans do półfinału.

Nikogo nie dziwi fakt, że mecz prowadziła drużyna Obywateli. Podopieczni Pepa Guardioli stwarzali sobie więcej sytuacji bramkowych, jednak to Olympique Lyon pierwsze zdobyło bramkę.

W 24. minucie doskonale wybiegł do sytuacji sam na sam Toko Ekambi, będąc na granicy spalonego. Jednak jeden z obrońców Manchesteru City zdołał wślizgiem wybić piłkę spod nóg Kameruńczyka. Do futbolówki dopadł jednak bardzo szybko Cornet, który wykorzystał zdezorientowanie i złe ustawienie Edersona, oddając podkręcony strzał na bliższy słupek. Iworyjczyk otworzył tym samym wynik spotkania.

Obywatele mimo czterech strzałów celnych nie zdołali wpakować piłki do siatki, dlatego do przerwy drużyna z Francji prowadziła 0:1.

W drugiej połowie Manchester City rzuciło się do odrabiania strat. Bramkę wyrównującą udało im się zdobyć w 69. minucie. Wtedy to Sterling okiwał jednego ze swoich rywali na skraju pola karnego i wycofał piłkę do De Bruyne. Belg oddał strzał z pierwszej piłki na dłuższy słupek, którego nie sięgnął Lopes.

W 79. minucie błąd przy wyprowadzeniu piłki popełnili Obywatele, którzy stracili piłkę w okolicach środka boiska. Aouar momentalnie posłał piłkę prostopadłą do Dembele, który znalazł się w sytuacji sam na sam. Francuz, który chwilę wcześniej pojawił się na placu gry, oddał strzał, który wprawdzie odbił się od Edersona, ale piłka koniec końców trafiła do bramki.

W 85. minucie Sterling miał doskonałą okazję do wyrównania. Piłkę wtedy na piąty metr zagrał Jesus, a młodemu Anglikowi nie pozostało nic innego jak z najbliższej odległości wpakować piłkę do pustej bramki. Raheem pokazał się jednak z bardzo złej strony bo wybił piłkę nad bramkę.

W 87. minucie piłkarze City zostali skarceni za poprzednie pudło. Wtedy to strzał oddał jeden z piłkarzy Lyonu, a słabą interwencję zanotował Ederson. Brazylijczyk odbił piłkę przed siebie i szybko dopadł do niej Demebele, który z bliskiej odległości umieścił piłkę do prawie pustej bramki, ustalając wynik spotkania na 1:3 i gwarantując Olympique Lyon awans do półfinału Ligi Mistrzów.