LM: Liverpool przegrał w Madrycie!

Saul Niguez

W pierwszym spotkaniu jednego z hitów 1/8 finału Ligi Mistrzów, Atletico Madryt sprawiło niespodziankę i skromnie 1:0 pokonało przed własną publicznością broniący trofeum Liverpool.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla podopiecznych Diego Simeone, którzy już w czwartej minucie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w podbramkowym zamieszaniu piłka trafiła pod nogi Saula Nigueza, który strzałem z bliska pokonał bramkarza rywali.

W kolejnych minutach Atletico bardzo dobrze broniło dostępu do własnej bramki, grając bardzo agresywnie w defensywie. Liverpool nie mógł znaleźć na to sposobu, w efekcie brakowało pod bramką gospodarzy klarownych sytuacji. Co prawda w jednej z sytuacji, po błędzie Oblaka, do siatki trafił Salah, ale gol nie został uznany z powodu spalonego.

Chwilę wcześniej dobrą okazję dla Atletico zmarnował Morata, którego uderzenie w sytuacji sam na sam obronił Alisson. W 35. minucie do sytuacji strzeleckiej doszedł jeszcze Salah, ale jego strzał wybronił Felipe.

W drugiej połowie podopieczni Juergena Kloppa zepchnęli rywali do defensywy, ale nie potrafili zdobyć wyrównującego gola. W 53. minucie, po dośrodkowaniu z prawego skrzydła do piłki dopadł Salah, ale główkował obok słupka.

Atletico starało się od czasu do czasu odgryzać. W 71. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Lodi, ale piłka nieznacznie minęła bramkę The Reds. Dwie minuty później okazję do wyrównania miał Henderson, ale ze środka pola karnego uderzył obok bramki.

Liverpool próbował atakować do ostatniego gwizdka sędziego, ale podopieczni Diego Simeone świetnie prezentowali się w defensywie. Wynik 1:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Atletico Madryt – Liverpool FC 1:0 (1:0)

1:0 Saul Niguez 4′