LM: Comeback i awans Tottenhamu

Harry Kane

Świetny comeback zanotował we wtorek Tottenham Hotspur, który na własnym stadionie pokonał 4:2 Olympiakos Pireus, choć to rywale wygrywali już 2:0. Dzięki tej wygranej drużyna Jose Mourinho zapewniła sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Tottenham fatalnie rozpoczął wtorkowe spotkanie. Olympiakos rozpoczął mecz bardzo odważnie i już w szóstej minucie objął prowadzeni. Gazzanigę mocnym strzałem zza pola karnego pokonał Youssef El Arabi. Kilka minut później do wyrównania mógł doprowadzić Son, ale jego uderzenie instynktownie obronił bramkarz Tottenhamu.

W 19. minucie goście z Grecji prowadzili już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Ruben Semedo, który trafił do bramki Tottenhamu z bliska po rzucie rożnym.

Koguty tuż przed przerwą zdobyły kontaktowego gola. Po płaskim dośrodkowaniu Serge’a Auriera i błędzie jednego z obrońców Olympiakosu piłka trafiła do ustawionego przed bramką Dele Alliego. Ten nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.

Pięć minut po przerwie podopieczni Jose Mourinho wyrównali. Gościom dał o sobie znać niezawodny Harry Kane, który pewnym strzałem wykorzystał dogranie Lucasa Moury. W kolejnych minutach potwierdzili swoją wyższość nad rywalem.

W 73. minucie prowadzenie dla Kogutów uzyskał Serge Aurier, który wykorzystał podanie Sona, a cztery minuty później na 4:2 podwyższył Kane. Tym razem w roli asystenta wystąpił Christian Eriksen. Wynik utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Tottenham Hotspur – Olympiakos Pireus 4:2 (1:2)

0:1 El Arabi 6′
0:2 Semedo 19′
1:2 Alli 45+1′