Napoli ograło Sampdorię, grali Polacy

Dries Mertens

Drugie zwycięstwo na swoje konto zapisali w sobotę zawodnicy Napoli. Drużyna Carlo Ancelottiego, po dwóch trafieniach Driesa Mertensa, pokonała u siebie 2:0 Sampdorię Genua. Dla gości to już trzecia przegrana.

W zespole gospodarzy od pierwszej minuty wystąpił Piotr Zielińskiego. W kadrze meczowej zabrakło jednak nie będącego jeszcze w pełni sił po kontuzji Arkadiusz Milika. Tymczasem w wyjściowej jedenastce gości z Genui znaleźli się Bartosz Bereszyński i Karol Linetty.

Mecz na Stadio San Paolo świetnie ułożył się dla Napoli, które w 15. minucie objęło prowadzenie. Po zagraniu Zielińskiego piłkę na prawej stronie boiska otrzymał Di Lorenzo, który płasko dośrodkował ją w pole karne. Do futbolówki na dziesiątym metrze dopadł Dries Mertens i pewnym uderzeniem nie dał szans Audero. Jak się okazało była to jedyna bramka w pierwszej połowie.

W 70. minucie podopieczni Carlo Ancelottiego podwyższyli na 2:0. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Mertens, który tym razem wykorzystał przytomne zagranie Llorente spod linii końcowej. Jak się później okazało była to ostatnia bramka tego spotkania.

SSC Napoli – Sampdoria Genua 2:0 (1:0)

1:0 Mertens 15′
2:0 Mertens 70′