Puchar Anglii dla Manchesteru City!

Raheem Sterling

Kolejne trofeum do swojej kolekcji w tym sezonie dołożył Manchester City, który w sobotę rozgromił 6:0 Watford i sięgnął po Puchar Anglii. Podopieczni Josepa Guardioli nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń.

Manchester City wyszedł na prowadzenie w 28. minucie. Po zgraniu piłki głową przez Sterlinga, futbolówka trafiła do Davida Sily, który strzałem w długi róg pokonał bramkarza rywali.

Pięć minut przed przerwą Obywatele zdobyli drugiego gola. Po dośrodkowaniu, piłki spod linii końcowej przed bramkę zgrał Gabriel Jesus, a w siatce z najbliższej odległości umieścił ją Sterling.

Trzecia bramka padła w 62. minucie. Po szybkim kontrataku, piłkę w polu karnym otrzymał De Bruyne, minął bramkarza, a następnie trafił do siatki. Manchester City nie zamierzał jednak na tym poprzestawać. W 70. minucie sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Gabriel Jesus.

W końcówce meczu gospodarze dołożyli jeszcze dwa trafienia. Dwukrotnie do siatki trafił Sterling, który najpierw wykorzystał dogranie Bernardo Silvy, a w drugiej sytuacji dobił swój własny strzał, po którym piłka trafiła w słupek.

Manchester City – Watford CF 6:0 (2:0)

1:0 David Silva 26′
2:0 Sterling 38′
3:0 De Bruyne 61′
4:0 Gabriel Jesus 68′
5:0 Sterling 81′
6:0 Sterling 87′