LE: Valencia wygrywa rzutem na taśmę

Goncalo Guedes

W niezwykłych okolicznościach zakończył się pierwszy mecz w ramach 1/4 finału Ligi Europy, w którym Villarreal CF uległ na swoim stadionie Valencii CF 1:3. Nietoperze losy rywalizacji przechylili na swoją stronę w ostatnich fragmentach meczu.

Mimo że w tabeli ligi hiszpańskiej obi drużyny dzieli przepaść, to potyczka na Estadio de la Ceramica zapowiadała się bardzo ciekawie. Tym bardziej że obie drużyny przystępowały do swojej potyczki po przegranych bojach w La Liga.

Losy spotkania rozstrzygnięte zostały w pierwszej połowie. Wynik meczu został otwarty bardzo szybko, bo już w szóstej minucie. Na listę strzelców wpisał się Goncalo Guedes, wykorzystując rzut karny. Warto jednak zaznaczyć, że zawodnicy Nietoperzy mieli “11” już chwilę wcześniej, ale pechowym jej egzekutorem był Dani Parejo.

Tymczasem w 36. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Sędzia Michael Oliver z Anglii podyktował kolejny rzut karny, którego na gola zamienił Santi Cazorla, popisując się piekielnie mocnym uderzeniem, przy którym Neto nie miał za wiele do zdziałania.

Gdy wydawało się w drugiej części meczu, że bój zakończy się rezultatem 1:1, to drugie trafienie dla Valencii zaliczył Daniel Wass, wykorzystując w doliczonym czasie gry podanie Jose Gayi. Ostatnie słowo należało z kolei do Portugalczyka Guedesa, który ustalił wynik rywalizacji na 3:1 dla Los Che.

Villarreal CF – Valencia CF 1:3 (1:1)

0:1 Guedes 6′ (k.)
1:1 Cazorla 36′ (k.)
1:2 Wass 90+1′
1:3 Guedes 90+3′